top of page
percon_okablowanie.jpg

Poznaj rozwiązania systemu Nureva XT


XT to system konferencyjny pozwalający w prosty i skuteczny sposób prowadzić zajęcia hybrydowe na różnych szczeblach edukacji, poczynając od szkół podstawowych, przez szkoły średnie i kończąc na wyższych uczelniach. Zestaw składa się ze zintegrowanej listwy konferencyjnej, zawierającej głośniki i mikrofon, oraz kamery ePTZ o jakości HD, z 8-krotnym zoomem. Nureva XT wykorzystuje innowacyjny system audio, zapewniający perfekcyjny odbiór dźwięku z każdego miejsca sali, zarówno małej, jak i dużej.

System Nureva XT rozwiązuje frustrujący i uporczywy problem z odbiorem dźwięku, szczególnie w środowiskach, w których uczestnicy często zmieniają swoje miejsce. W efekcie zarówno prowadzący zajęcia, jak i uczestnicy mogą swobodnie poruszać się podczas wypowiedzi, a osoby biorące udział zdalnie niczego nie tracą.

System jest wyposażony w wysokiej jakości zintegrowane głośniki 20-watowe, dzięki którym osoby siedzące dalej od mówcy słyszą każde zdanie głośno i wyraźnie. W efekcie nauczyciel nie musi nigdy podnosić głosu, żeby być dobrze słyszanym. Głośniki mogą być również wykorzystywane do odtwarzania materiałów multimedialnych.

Dołączona do zestawu kamera została zaprojektowana specjalnie z myślą o zajęciach edukacyjnych. Liczne ustawienia wstępne oraz funkcja automatycznego śledzenia pozwalają uczestnikom zdalnym przez cały widzieć nauczyciela i prezentowany przez niego materiał.


Rozwiązanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie wymaga kabli, specjalnych umiejętności, narzędzi ani fachowej obsługi. Instalacja trwa moment, a podczas zajęć wszystkie ustawienia audio i wideo można szybko zamieniać przy użyciu pilota.

Nureva XT daje się łatwo integrować z licznymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami do przechwytywania obrazu i dźwięku. Zarejestrowane zajęcia można potem w dowolnej chwili udostępnić uczniom, którzy nie wzięli w nich udziału lub chcieliby sobie je przypomnieć.

System jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej, przeznaczonej do mniejszych pomieszczeń typowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, oraz rozszerzonej, przeznaczonej do większych sal o powierzchni do 100 m2.

Sercem systemu jest listwa konferencyjne HDL300, która wykorzystuje zupełnie nowe podejście do mikrofonów w salach konferencyjnych, oparte na opatentowanej technologii Microphone Mist. Wyprzedza ona tradycyjne technologie audio, takie jak kształtowanie wiązki i mikrofony dookólne, wypełniając przestrzeń tysiącami wirtualnych mikrofonów w celu zapewnienia odbioru bez zakłóceń z każdego punktu pomieszczenia. Technologia Microphone Mist zapewnia przetwarzanie dźwięku ze wszystkich wirtualnych mikrofonów w czasie rzeczywistym. Koncentruje się na odpowiednich źródłach dźwięku, bez bramkowania i obcinania, i optymalizuje je pod kątem redukcji zniekształceń w celu uzyskania naturalnie brzmiących rozmów. Wszystko to dzięki zaawansowanemu procesorowi DSP, który jest w stanie obsłużyć do 15 000 MIPS.

Kommentare


bottom of page