Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, stawia przed nami nowe wyzwania. Nauka na odległość jest aktualnie koniecznością, z którą będziemy się mierzyć prawdopodobnie jeszcze przez najbliższe miesiące. Szkoły i uczelnie wyższe poszukują metod takiego prowadzenia zajęć online, aby były one jak najbardziej efektywne i interesujące.

Aby odtworzyć charakter tradycyjnych zajęć, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego zaplecza technicznego. Dzięki niemu uczniowie będą mogli nie tylko poczuć się jak na tradycyjnej lekcji, ale również skorzystać z wielu udogodnień, m.in. możliwości odtworzenia fragmentu zajęć w późniejszym czasie czy przechwycenia aktualnie wyświetlanego obrazu.

Chcielibyśmy Państwu zaproponować kilka rozwiązań wspomagających zdalne nauczanie, dostosowanych do różnych potrzeb.


1. Rozwiązanie oparte na systemie Telestream Wirecast Gear oraz kamerach PTZ Avonic z serii 4

Wirecast Gear to łatwy w użyciu, w pełni konfigurowalny system produkcyjny do streamingu wideo na żywo. Ten kompleksowy system, dostosowany do potrzeb użytkownika, umożliwia rozpoczęcie transmisji strumieniowej w ciągu kilku minut. Wraz z oprogramowaniem Wirecast Pro urządzenie Gear pełni rolę przełącznika produkcji wydarzeń na żywo. Wirecast Gear to unikalne połączenie wydajności, łatwego użytkowania i przystępnej ceny. Dzięki wiodącemu w branży, gotowemu systemowi wystarczy podłączyć kamery i rozpocząć produkcję i transmisję strumieniową swoich profesjonalnych wydarzeń. Wytrzymała i przenośna konstrukcja, przystosowana do montażu w szafie rackowej, czyni z Wirecast Gear idealne urządzenie do stacjonarnego studia lub pracy w terenie.

 

Avonic AV-CM40-IP to wysokiej jakości kamera PTZ wyposażona w bardzo dobry szklany obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym i poziomym kątem widzenia 54,7°. Matryca High SNR CMOS w połączeniu z cyfrową redukcją szumów powoduje, że obraz jest wyraźny nawet w warunkach słabego oświetlenia (0,5 luksa @ F1.8). Dzięki wysokiej jakości matrycy CMOS 1/2.8” (2,07 megapikseli) kamera oferuje rozdzielczość 1920 x 1080p60 i zapewnia doskonały obraz.

2. Rozwiązanie wykorzystujące system Multicam E-Learning oraz kamery PTZ z serii 7
System Multicam to system, który możemy nazwać przyjaznym dla użytkownika. Jednym kliknięciem operator jest w stanie uruchomić nagrywanie, publikowanie oraz zmienić ustawienie kamer. Dzięki temu użytkownik może skupić się na treści wykładu, a nie na systemie. System pozwala wybierać dynamicznie wyświetlanie slajdów lub obrazu z kamer. Takie prezentacje zwiększają przystępność wykładu, a jednocześnie przyciągają uwagę i zainteresowanie widza. W dowolnym momencie można przełączyć się na prezentację programu PowerPoint – na całym ekranie lub w postaci efektu PiP (obraz w obrazie).

Avonic AV-CM73-IP-W to wysokiej jakości kamera PTZ z 30-krotnym zoomem optycznym i jednoczesnymi wyjściami HDMI, 3G-SDI, USB 2.0 oraz ethenernetowym dla strumienia IP. Kamera jest przeznaczona do instalacji stacjonarnej nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. AV-CM73-IP dysponuje bogatym zestawem funkcji spotykanych zwykle w kamerach klasy broadcast, w tym regulowaną przez użytkownika macierzą barw i strumieniowaniem SRT. Dzięki matrycy SNR CMOS kamera AV-CM73-IP jest w stanie zapewnić wyjątkową jakość nawet w warunkach słabego oświetlenia. Matryca dostarcza obraz Full HD 1080p60.


3. Rozwiązanie służące poprawie jakości zajęć prowadzonych przy użyciu takich aplikacji, jak Zoom, Teams czy Skype
Do laptopa możemy podłączyć kablem USB kamerę PTZ Avonic CM-40, dzięki której jakość obrazu będzie nieporównywalne lepsza, niż w przypadku korzystania z kamery zainstalowanej w laptopie. Dużo szerszy kąt widzenia, możliwość zoomowania czy sterowanie kamerą za pomocą pilota to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania. Jeśli dodatkowo zastosujemy panel audiokonferencyjny Nureva, zyskamy możliwość odbioru dźwięku z całej sali lub z jej części wskazanej w oprogramowaniu. W ten sposób osoba prowadząca zajęcia będzie bardzo dobrze słyszana nie tylko w pobliżu swojego biurka. Rozwiązanie gwarantuje czysty dźwięk bez stosowania dodatkowych mikrofonów wpinanych w ubranie, nawet wtedy, gdy mówca jest w ruchu lub stoi tyłem do urządzenia.

Wszystkie aktualności