Kultura i rozrywka

Kina

Niezależnie od tego, czy chodzi o kino domowe, czy o pełnowymiarową, profesjonalną salę kinową, potrzebnych jest kilka elementów składowych. Efekt końcowy zależy również od materiałów użytych do wyposażenia. Do uzyskania satysfakcjonującej jakości obrazu i dźwięku potrzebne jest najlepszej jakości okablowanie oraz odpowiednie urządzenia do transmisji. Zadbanie o to, to już połowa sukcesu.

Stadiony

Zdecydowana większość widowni oglądającej wydarzenia sportowe i kulturalne organizowane na stadionach znajduje się poza tymi obiektami. Dlatego tak ważne jest wyposażenie techniczne i audiowizualne, którego zadaniem jest zapewnienie jak najlepszego przekazu. Ponadto, uczestnicy wydarzeń na żywo siedzący kilkadziesiąt metrów od miejsca akcji nie zawsze mogą dostrzec wszystkie szczegóły. W efekcie transmisja bywa przydatna również dla nich. Wyposażenie stadionów w ekrany i monitory oraz zapewnienie dobrej jakości transmisji jest kluczowe dla organizacji imprez.

Teatry

Coraz częstszą praktyką jest udostępnianie sztuk teatralnych na żywo w Internecie, aby osoby, które w różnych przyczyn nie mogą być w teatrze, miały możliwość zdalnego dostępu. Do tego celu wykorzystywane są wysokiej jakości systemy transmisji, dzięki którym prezentowana sztuka nie traci na wartości podczas przekazu online.