TŁUMACZENIA SYMULTANICZNE

Tłumaczenie symultaniczne polega na tłumaczeniu wypowiedzi prelegenta w czasie rzeczywistym (na bieżąco). Jest to najpopularniejszy tryb tłumaczenia stosowany w debatach wielojęzycznych podczas kongresów, konferencji, seminariów, szkoleń itp.

Tłumaczenie symultaniczne odbywa się zazwyczaj w specjalnej kabinie bez możliwości bezpośredniego obserwowania prelegenta.Tłumacz słucha przez słuchawki wypowiedzi na sali i na bieżąco mówi do mikrofonu odpowiednie zdania w języku docelowym. W przypadku dużych instytucji, takich jak Parlament Europejski, liczba języków, na które są przekładane wystąpienia jest bardzo duża. W takiej sytuacji bardzo pomocny staje się wyspecjalizowany system, który doprowadza sygnał dźwiękowy z sali do kabin tłumaczy i z powrotem oraz pozwala każdemu uczestnikowi spotkania wybrać odpowiedni dla niego język tłumaczenia.

Firma Televic oferuje bardzo zaawansowany i wygodny system tłumaczeń symultanicznych, który umożliwia między innymi obsługę tłumaczenia na maksymalnie 64 języki jednocześnie oraz wyświetlanie i wybór kanału z odpowiednim tłumaczeniem przez użytkownika. Transmisja materiału dźwiękowego w systemie odbywa się praktycznie bez żadnych opóźnień.